طرح  عکس  نمايه نشريات دانشجويي  بانک اطلاعات نشريات دانشجويي  آموزشي  معرفي مراكز فعال نشريات  جشنواره نشريات  مجله همراه  تازه هاي نشريات  اتاق گفتگو   
همايش تعاون و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهي برگزار مي شود            تقويم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در نيمسال تابستان سال تحصيلي 1385 اعلام شد            پذيرش مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در كنگره بين المللي            برگزاري كارگاه برنامه ريزي و الگوهاي تدوين طرح درس در دانشگاه گرگان            دانشگاه گرگان ميزبان مسابقات تنيس و بدمينتون دانشگاه هاي كشور           
قرآن پناه جواني/قرآنی/ 18/مهر/1384---2:35:02 PM
نام نشريه : مشكوة شماره : 5
نام دانشگاه : علوم پزشكي اهواز
نام نويسنده : محمد فتاحي عنوان مطلب: قرآن پناه جواني

قرآن پناه جواني
در روزگاري كه عصر پيشرفت و تكنولوژي و فن‌آوريهاي روزانه و خارق‌العاده است و هر روز با پيشرفت تكنولوژي پديده‌اي نو در زمينه علوم صناعي و الكترونيك و ارتباطات، بوجود مي‌آيد و سيطره تكنولوژي كاذب بر زندگي ما انسانها فزوني مي‌يابد و بيم از هجوم انواع تهاجمات فرهنگي بيشماري مي‌رود..
قشر آسيب‌پذير در معرض خطر جامعه‌هاي كنوني و خصوصاً مسلمانان، قشر جوان مي‌باشد كه سرنوشت و آينده هر كشوري را با اتكا به دانش و استواري در فهم آنها مي‌توان رقم زد.
برهه جواني كه سخت‌ترين دوره از لحاظ كنترل رواني و شخصيتي است اگر به درستي و با فنون علمي و روانشناسي مورد كالبدشكافي و حمايتي قرار نگيرند و همچنين ابعاد وجودي اين دوره از لحاظ مسائل درون شناختي و زيباشناختي مورد بررسي و تحقيق قرار نگيرد مطمئناً خطرساز و تخريب‌كننده است.
اين درخت پويا كه تازه حال و هواي ثمر گرفتن به خود گرفته است اگر درست رسيدگي نشود و چشم محافظان لحظه‌اي از آن به غفلت پلك بزنند... سموم كشنده فرهنگ‌هاي مخرب ريشه‌هاي آن را براي هميشه مي‌خشكاند و تنه آن را عريان خواهد كرد و برگ‌هاي ثمره‌اش را با شكوفه‌هاي اميدش هم‌سفره زمين خواهد كرد و دل اين باغبان رنج كشيده (پدر و مادر) را پر از درد خواهد كرد. اما از هر راهي و هر گوشه‌اي كه تهاجم به مرزهاي اين نوپايان نزديك شود و قصد تخريب و تضعيف و به بردگي كشيدن اين نسل را داشته باشد مي‌توان با سپري محكم از جنس معنويت در برابر آن ايستادگي كرد و اين درخت نوپا را به ثمر رساند و از آن نسل‌هاي بعدي را نيز تجديد كرد.
نمونه بارز تمامي اين سپرهاي سخت معنويت قرآن اين كتاب ناطق است كه....
قرآن آيينه روشني است كه هركس خود را در آن بنگرد تمامي عيب‌هاي ظاهري و باطنيش را به روشني درمي‌يابد و مي‌تواند با بهره‌گيري از گوشه گوشه‌هاي اين درياي عميق معرفت و شناخت به ترميم بناي ويران شده‌ زندگي خود بپردازد و آنچه را كه در باطن و ظاهر خويش عيب مي‌پندارد دور ريخته و مسير روش را براي خود و نسل آينده پديد آورد.
براي فرار از اين همه هياهوهاي توخالي كه دم از اوج فرهنگي مي‌زنند مي‌توان به نجاهاي عارفانه آندل و جان سپرد تا سدي محكم شود در برابر سيلاب وحشتناك و تندآب‌هاي تهاجمات ... جوان در حضور پرتوهاي سبز اين كتاب ناطق و بهره‌گيري از مفاهيم معنوي آن مي‌تواند زندگي خود را براي رسيدن به اهداف مادي و معنوي تضمين كند و هميشه به اين تكيه‌گاه كمال كه پناهي است از جنس حقيقت و به روشني زندگي، تكيه كند.
بياييد در مقابل اين آيينه به اصلاح شخصيت، رفتار و عقايد خود بپردازيم.

http://www.payambarazam.ir
/index.html
/web_view_id_56.html

صفحه نخست
سياسي
اجتماعي
فرهنگي
دانشجويي
نشريات دانشجويي
مذهبي
صنفي
ورزشي
علمي آموزشي
مناسبتهاي ويژه/بزگداشت روز دانشجو
دهه گفتمان دانشگاهي
پرسمان دانشجويي
گزارش تصويري
اخبار ويــــــــژه

مقاله
گزارش
گفتگو
گزيده نشريات دانشجويي

وب لاگ خبرنگاران ما
ثبت نام در وب لاگ
ورود اعضا
ليست پيوندها
ارسال سوژه خبري
ارسال خبر
تماس با ما